חיטוב הגוף

בפורום זה תוכלו לשאול שאלות ולענות על שאלות בנושאי אימוני כושר כגון: שאלות על ריצה, פיתוח גוף, אימוני כוח ועוד

מנהל: יורם בן אבו

חיטוב הגוף

הודעהעל ידי ronit » ב' אפריל 16, 2012 4:50 pm

שלום, אני כבר כמה זמן עוסקת בפעילות גופנית לצורך ירידה במשקל, כמובן שאני גם מקפידה על תזונה נכונה.
רציתי לדעת מה אני יכולה לעשות כדי לחטב את הבטן והישבן? איזה תרגילים מומלצים? אני מרגישה שאני דיי תקועה, הן מבחינת משקל והן מבחינת זה שאני לא מצליחה להגיע לתוצאה שאוהב
ronit

Advertisement

Re: חיטוב הגוף

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' אפריל 16, 2012 6:30 pm

רונית שלום,
חשוב להבין שהפרמטר הכי חשוב בחיטוב הגוף ובהרזיה זה התזונה.
את כותבת שאת מקפידה על תזונה נכונה, אך מצד שני את מרגישה תקועה במשקל.
חשוב לדעת בדיוק מהם הנתונים הנכונים.
האם את בגרעון קלורי?
האם את מקפידה להשקל מידי שבוע והאם את עוקבת אחר משקלך?
האם את יכולה להראות את תוצאות השקילות האחרונות שלך?

כמה זמן את בדיאטה? כמה זמן את מבצעת פעילות גופנית ואיזה סוג של פעילות גופנית?

אני שואל שאלות רבות משום שהתשובה לשאלה שלך איננה פשוטה והיא תלויה במה שאת עושה.
אין דבר כזה תרגיל מנצח לבטן או תרגיל מנצח לישבן שאם תבצעי אותו מידי יום, אז הבטן והישבן יראו חטובים יותר!
יורם בן אבו

הודעהעל ידי ronit » ד' אפריל 18, 2012 11:12 am

אני עושה דיאטה כבר מעל חצי שנה, בעיקר הליכות וחדר כושר וגם כמה חוגים (אירובי מדרגה, זומבה..)
אני לא בגרעון קלורי.
אבל כן הייתי שמחה לדעת איזה פעילות גופנית מומלצת או עדיפה כדי לראות תוצאות? בנוסף קראתי באינטרנט על תוסף תזונה בשם טולין שהוא עוזר ומעודד הרזייה ועוזר לחיטוב הגוף. האם שמעת על תוסף זה?
ronit

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ד' אפריל 18, 2012 6:11 pm

בלי גרעון קלורי, לא יורדים במשקל ולא מתחטבים.
הדרך היחידה שבה את יכולה לרדת במשקל ולהסיר מעלייך את שכבת השומן המיותרת (שזה אומר חיטוב), היא באמצעות יצירה של גרעון קלורי.
פעילות גופנית אירובית כדוגמת: זומבה, מדרגה וכדומה הם רק כלים שמסייעים לך לייצר גרעון קלורי, הם מטפלים בצד של ההוצאה הקלורית.
הוצאה קלורית זה רק צד אחד של המשוואה. הצד השני הוא צריכת האנרגיה.
את צריכה לצרוך פחות ממה שאת צורכת.

מה שלדעתי את צריכה לעשות זה קודם כל שינוי תזונתי.
מבחינת פעילות גופנית, הייתי מוסיף אימוני כוח.
אימוני כוח מסייעים לך לשמר את מסת השריר שעשויה לרדת בעקבות תהליך ההרזיה ובכך לשמר את קצב חילוף החומרים שבו את נמצאת כיום.
אימוני כוח הם אימונים המבוצעים כנגד התנגדות מתאימה (דגש חזק על מתאימה).
אימוני הכוח צריכים להיות מורכבים מתרגילים שמפעילים קבוצות שרירים גדולות ולא תרגילים כמו: תרגיל כפיפות בטן או תרגילים ספציפים לישבן ולירך (למרות שאלה האזורים שאת מעוניינת לחטב)
יורם בן אבו

טונלין סולגאר - CLA (Conjugated linoleic acids)

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ד' אפריל 18, 2012 6:38 pm

לגביי התוסף שהזכרת, אני מניח שהתכוונת לטונלין של סולגאר.
המרכיב העיקרי בתוסף זה הוא חומצה לינולאית מצומדת CLA.
לפי מה שאני רואה בתווית המוצר יש בכל כמוסה של טונלין 1014 גרם של CLA ובהמלצה על תוית המוצר מציינים כי רצוי ליטול 1-2 כמוסות ביום.
ממה שאני מגלה על CLA, הרי שמדובר במרכיב שיעילותו מוטלת בספק בבני אדם.
סקירת מחקרים שבוצעה על יעילות התיסוף בCLA מצאה כי התיסוף יעיל רק בכמויות גדולות יותר (כאלה שמצויות ב3 כמוסות) וגם אז התרומה של התוסף להפחתת מסת השומן, היא מאוד נמוכה (קישור למקור המידע).
בנוסף לכך, קיימות צורות שונות של אותו החומר (נקרא איזומרים) ולהם יכולה להיות השפעה שונה.
הנקודה היא שהנושא עדיין לא נחקר באופן שניתן להסיק ממנו מסקנות ברורות אודות היעילות שלו ודעתי האישית היא שחברות תוספי התזונה מייצרות כל הזמן תוספים כאלה או אחרים שלכאורה טובים להרזיה, מבלי לוודא שאכן המוצר שהם מייצרות הוא אכן אפקטיבי.
נראה לי שעושים יותר כסף ע"י השקעה בשיווק של מוצר שיעילותו מוטלת בספק מאשר להשקיע במחקר של מוצר יעיל ואפקטיבי.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי יבול » ה' אוגוסט 08, 2013 2:37 pm

היי,
יש הרבה תרגילים שאת יכולה לעשות, סקווטים, יעזרו לך מאוד, במיוחד לרגלים כמובן אבל גם לאיזור הישבן.
מומלץ לך לעשות אימון כושר אישי או קבוצתי עם מאמן כושר שיעבוד איתך בצורה שוטפת , ומשם תמשיכי לבד.
יבול

הודעהעל ידי madooeiei » ב' מרץ 28, 2016 6:50 am

הרי שמדובר במרכיב שיעילותו מוטלת בספק בבני אדם
golden slot
madooeiei

• Advertisement

חזור אל פורום כושר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ואורח אחד