טיפול בדיכאון

ברוכים הבאים לפורום בריאות. כולי תקווה שאתם בריאים ושלמים! מטרת הפורום היא להביא מידע מרשת האינטרנט בנושאי בריאות שונים כגון: מידע על מחלות, רופאים, ונושאי בריאות שונים. מטרת הפורום היא לא לייעץ בנושאי מחלות. משתתפי הפורום מוזמנים לתרום את יכולתם בחיפוש מידע אמין ועדכני בנושאי מחלות ולרכז את המידע בפורום הבריאות. המידע בפורום הוא לידע כללי בלבד ואין להסיק ממידע זה מסקנות אישיות

מנהל: יורם בן אבו

טיפול בדיכאון

הודעהעל ידי אלינה » ב' יוני 17, 2013 2:28 pm

הנתונים הקיימים לגבי תפוצת המחלה הם מדאיגים ביותר. ארגון הבריאות העולמי (WHO) משווה את הדיכאון למגיפה שפקדה את כל האנושות. במושב ה- 51 של הארגון הוכרז כי הדיכאון כבר נמצא במקום הראשון בעולם כסיבה להיעדרות מהעבודה, ובמקום השני בין המחלות שמובילות לאובדן כושר העבודה. בתחזיות של WHO, עד לשנת 2020 הדיכאון יתפוס את המקום הראשון בעולם בין המחלות, וידחק לאחור את המחלות הזיהומיות ומחלות הלב וכלי הדם. כבר כיום הדיכאון הוא המחלה השכיחה ביותר בקרב נשים.

לפי הנתונים של האגודה האמריקאית לפסיכיאטריה, בארה"ב סובלים מדיכאון 15 מיליון בני אדם. מחקרים אחרים מעריכים שהשכיחות של הפרעות דיכאוניות הרבה יותר גבוהה ובולים מהן כ – 26% מן הנשים וכ- 12% מהגברים.

50% מבין האנשים הסובלים מהדיכאון כלל לא פונים לקבלת העזרה הרפואית. מהחצי השני רק 25-30% פונים לרופא פסיכיאטר.

השלכות הדיכאון הן חמורות ביותר. מתוך כלל מיקרי ההתאבדות בעולם, בין 45% ל 60% הם על רקע דיכאוני. במקרה של הפרעה דיכאונית אצל אחד מבני הזוג, השיעור של הגירושים גבוה פי עשר מאשר במשפחות רגילות. הדיכאון מתפתח לעתים קרובות יותר במשפחות שהמחלה כבר מוכרת להן. בערך ל 20% מבני המשפחה של חולה הדיכאון יש נטייה להיכנס לאותו המצב.

על בסיס העובדות האלו אפשר להבין, שמהדיכאון סובלים כ 30% מבני האדם, וכי מחציתם לא עושים דבר כדי להגיע להחלמה. בשלביה החמורים, המחלה מובילה לאובדן של כושר העבודה, לפירוק המשפחה ובמקרים רבים גם להתאבדות.

תמונת מצב זו אכן עגומה, אך היא משקפת את המציאות. המרפאה של איליה פרצ'יקוב מציעה טיפול להקלת תסמיני הדיכאון, ועל כן פנינו אליו במספר שאלות שעשויות לעניין רבים מאיתנו. ראה קישור
אלינה
 

Advertisement

Re: טיפול בדיכאון

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' יוני 17, 2013 5:27 pm

האם תואר הד"ר של איליה פרצ'יקוב מסמיך אותו לעסוק ברפואה?
האם הוא בעל הסמכה לעסוק ברפואה?
יורם בן אבו
 
הודעות: 898
הצטרף: ה' מאי 20, 2010 7:14 pm  • Advertisement

חזור אל פורום בריאות, מחלות ורפואה שלמה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד