הדפסה ביו-רפואית

ברוכים הבאים לפורום בריאות. כולי תקווה שאתם בריאים ושלמים! מטרת הפורום היא להביא מידע מרשת האינטרנט בנושאי בריאות שונים כגון: מידע על מחלות, רופאים, ונושאי בריאות שונים. מטרת הפורום היא לא לייעץ בנושאי מחלות. משתתפי הפורום מוזמנים לתרום את יכולתם בחיפוש מידע אמין ועדכני בנושאי מחלות ולרכז את המידע בפורום הבריאות. המידע בפורום הוא לידע כללי בלבד ואין להסיק ממידע זה מסקנות אישיות

מנהל: יורם בן אבו

הדפסה ביו-רפואית

הודעהעל ידי שיז » ד' מאי 29, 2013 1:05 pm

שלום לכל חברי הקהילה,
רציתי לחלוק משהו שקראתי ברשת ראה קישור
נראה שהדפסה ביו-רפואית מתפתחת ממש מהר, ושאוטוטו יהיו חלקים בגוף שנוכל להדפיס להם "חלקי חילוף".
לספורטאים זה מעניין במיוחד, מכיוון שישנם נזקים שקשה להמנע מהם לאורך זמן לברכיים, לסחוס בעמוד השדרה וכו'- האם הייתם מוכנים שיחליפו חלק בגוף שלכם בכזה שיוצר במעבדה במדפסת? הייתם רוצים משהו זהה לאיבר המוחלף או משופר כמו האוזן הזו שיכולה לקלוט גם רדיו?

אשמח לשמוע את דעתכם
שי
שיז

Advertisement

Re: הדפסה ביו-רפואית

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ג' יוני 25, 2013 2:59 am

זה בהחלט נושא מעניין.
לא נראה לי שהייתי רוצה שיחליפו לי איבר בכדי לשפר יכולות קיימות, אבל בשביל חלקי חילוף לאיבר פגום, למה לא?
יורם בן אבו

הודעהעל ידי שיז » ה' יולי 18, 2013 11:47 am

יורם בן אבו כתב:זה בהחלט נושא מעניין.
לא נראה לי שהייתי רוצה שיחליפו לי איבר בכדי לשפר יכולות קיימות, אבל בשביל חלקי חילוף לאיבר פגום, למה לא?

ונניח בסיטואציה שבה ממילא אתה צריך להחליף איבר, עדיין היית מעדיף להחליף לאיבר רגיל ולא לשדרג אם היתה האפשרות הטכנולוגית?
כלומר, ההתנגדות שלך היא לעצם השימוש בחלקי גוף 'משופרים' או שפשוט לא היית מיוזמתך הולך לשדרג אם לא היתה בעיה פיסיולוגית?

בנתיים דרך אגב קראתי עוד בנושא וכבר עשו ניתוחי החלפת דיסק בגב, ידיים תותבות... זה מתפתח ממש מהר.
יום טוב!
שי
שיז

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ב' יולי 22, 2013 5:27 pm

במקרה שהייתי צריך ממילא להחליף איבר, אז בהחלט הייתי מעדיף לשפר לחלקי חילוף משופרים.
יורם בן אבו

הודעהעל ידי naama_stern » ה' דצמבר 05, 2013 4:35 pm

לי זה נראה מתבקש, זו שאלה של זמן עד שזה יהיה נפוץ וכו'.
השאלה היא מה הסיכונים, כי בטוח יהיו כאלה.
naama_stern

• Advertisement

חזור אל פורום בריאות, מחלות ורפואה שלמה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים