עשב חיטה גלוטן

פורום צמחי מרפא מיועד לאנשי מקצוע מתחום הבוטניקה, רפואה משלימה, הרבליסטים ולקהל הרחב המעוניין להתייעץ ולשתף במידע בנושאי צמחי מרפא.
פורום צמחי מרפא בניהולה של לימור אלמוג M.Sc במדעי החיים.

מנהל: יורם בן אבו

עשב חיטה גלוטן

הודעהעל ידי אורח » ה' יוני 23, 2011 10:08 pm

שלום אני חולה צליאק ואני רגיש לגלוטן רציתי לדעת האם עשב חיטה מכיל גלוטן?
תודה
אורח
 
הודעות: 2
הצטרף: א' יוני 19, 2011 7:33 pm

Advertisement

Re: עשב חיטה גלוטן

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ד' יוני 29, 2011 6:14 pm

חשוב להבין שעשב החיטה צומח מן הזרע שהוא גרגיר החיטה שאכן מכיל גלוטן.
כאשר זרע החיטה נובט ומצמיח עלים זה בעצם עשב חיטה.
גלוטן הוא חלבון התשמורת בזרע החיטה. בזמן הנביטה מתפרקים חומרים שונים בזרע והם משמשים כאבני הבניין לצמיחת הנבט (עשב החיטה).
סביר להניח שגם הגלוטן מתפרק, אך לא ידוע כמה מתפרק ואיזו כמות עדיין נשארת בצמח. מה שבטוח זה שככל שהנבט בוגר יותר, כך הוא יכיל פחות גלוטן.
לפי ה-FDA מרכיב הגלוטן איננו בעשב החיטה איננו ידוע.
Wheat grass, again, wheat grass has not been really tested because the people who test wheat test it as it is emerging and then as it is a mature crop, and as a grass there is no research. ראה קישור

חשוב להבין כי עבור חולי ציליאק העניין הוא מאוד חשוב וכי במקרים בהם לא ניתן להעריך בוודאות שאין גלוטן, אז רצוי להמנע מהמזון הזה.
בדרך כלל, ההמלצה תהיה להמנע ממוצרי חיטה למינהם כולל עשב חיטה. ראה קישור
יורם בן אבו
 
הודעות: 898
הצטרף: ה' מאי 20, 2010 7:14 pm

Re: עשב חיטה גלוטן

הודעהעל ידי אורח » ה' יוני 30, 2011 10:54 am

קראתי באתר של אלומות תשובה של עדנה מינץ בפורום בתגובה לשאלה שנשאלה
"האם מי שנמנע מכל הקשור בגלוטן יכול לשתות עשב חיטה?"
התשובה שלה היתה:
"התשובה היא כן. עשב החיטה עדיין לא מכיל גלוטן, שכן הוא מתפתח לאחר שהעשב מניב פרי (שבולים).
אפשר לשתות מיץ עשב חיטה גם למי שרגיש לגלוטן."

אז מה דעתך? האם לאור התשובה הזו ניתן לצרוך עשב חיטה?
תודה
אורח
 
הודעות: 2
הצטרף: א' יוני 19, 2011 7:33 pm

Re: עשב חיטה גלוטן

הודעהעל ידי יורם בן אבו » ה' יוני 30, 2011 11:24 am

אורח כתב:קראתי באתר של אלומות תשובה של עדנה מינץ בפורום בתגובה לשאלה שנשאלה
"האם מי שנמנע מכל הקשור בגלוטן יכול לשתות עשב חיטה?"
התשובה שלה היתה:
"התשובה היא כן. עשב החיטה עדיין לא מכיל גלוטן, שכן הוא מתפתח לאחר שהעשב מניב פרי (שבולים).
אפשר לשתות מיץ עשב חיטה גם למי שרגיש לגלוטן."

אז מה דעתך? האם לאור התשובה הזו ניתן לצרוך עשב חיטה?
תודה


הכותבת מטעה. ושנית חשוב להבין שאלומות הם המשווקים הנמרצים ביותר של עשב חיטה.
כפי שכתבתי קודם לכן, עשב החיטה מקורו בזרע (זה הזרע שמצמיח שורשים ועלים).
הזרע הוא גרגר החיטה שמכיל גלוטן.
כמה ממנו מתפרק ונעלם בתהליך הנביטה? לא ידוע!

לכן, לא מומלץ לצרוך עשב חיטה לסובלים מרגישות לגלוטן!
יורם בן אבו
 
הודעות: 898
הצטרף: ה' מאי 20, 2010 7:14 pm



  • Advertisement

חזור אל פורום צמחי מרפא

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים